Tel: 792-285-542   Email: biuro@em-perfekt.pl

Jak już wspomniano wyżej, JPK-VAT ma być dostarczany drogą elektroniczną. Od 1 stycznia 2018 roku każdy przedsiębiorca będzie musiał w każdym miesiącu przesyłać podobny dokument do Ministerstwa Finansów. Z Ministerstwa Finansów dane trafią zaś do odpowiednich urzędów skarbowych. Należy jedynie pamiętać, że poprawnie wysłana struktura JPK umożliwia pobranie potwierdzenia UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru). W razie jakichkolwiek wątpliwości, czy JPK zostało wysłane, UPO stanowi niezbity dowód, że rzeczywiście tak było – warto więc skorzystać z tego zabezpieczenia.


JPK – czyli Jednolity Plik Kontrolny – od 1 stycznia 2018 roku będzie obowiązywał wszystkich przedsiębiorców (również mikroprzedsiębiorstwa). Wiele się o tym mówi, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę jakie zmiany zajdą w praktyce. W jaki sposób należy przekazywać JPK-VAT i czemu to wszystko ma służyć?

Co wniesie ze sobą wprowadzenie JPK?


Mikroprzedsiębiorca to – zgodnie z definicją prawną – taki przedsiębiorca, który w co najmniej 1 z 2 ostatnich lat obrotowych zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników, a także osiągnął roczny obrót netto, który nie przekraczał równowartości 2 milionów euro, bądź też sumy aktywów bilansu nie przekraczały równowartości 2 milionów euro – i ich równowartości w złotówkach. Od 2018 roku w życie wchodzą nowe przepisy, nakładające na mikroprzedsiębiorców nowy obowiązek – dotyczący wysyłania JPK. Warto dowiedzieć się o tym nieco więcej, bo wszelkie dane świadczą, że wiedza na temat nowych obowiązków jest bardzo mała!

Co to jest JPK?


Dane kontaktowe

EM-Perfekt Ewa Michowska
ul. Kwiatowa 12, Łazy
05-552 Wólka Kosowska
Tel: 792-285-542
Email: biuro@em-perfekt.pl
NIP: 9511293901

O Firmie

EM-Perfekt jest biurem księgowym, specjalizującym się w obsłudze małych i średnich podmiotów gospodarczych o różnej formie prawnej. Świadczymy usługi księgowe oraz usługi kadrowo – płacowe. Wykonujemy sprawozdania finansowe a także roczne rozliczenia podatku od osób fizycznych. Klientami firmy są podmioty z branży usługowej, transportowej i handlowej.